SVT1

06:05 Sportnytt
06:20 Sverige idag sommar
06:30 Rapport
06:40 Godbitar ur Gomorron Sverige
06:55 Gomorron Sverige
10:00 Hundra procent bonde
10:30 Sommarkväll med Rickard Olsson
11:30 Uppdrag granskning sommar
12:30 Sveriges bästa äldreboende
13:30 Anders tar parti
14:00 Land girls
14:50 Land girls
15:35 Land girls
16:25 Gomorron Sverige sammandrag
16:55 Minnenas television: Harry H.
17:55 Sportnytt
18:00 Rapport
18:10 Regionala nyheter
18:15 Simply Italian
18:40 I brandbil till Mongoliet
19:10 Kulturnyheterna
19:20 Sverige idag sommar
19:30 Rapport
19:52 Regionala nyheter
20:00 Mitt i naturen - sommar
21:00 Det stora kriget
22:00 Mayday
22:55 Rapport
23:00 Andraland
23:35 En vecka i naturen
00:35 Bloggistan
01:05 Made in Finland: Samu-Jussi Koski
01:35 Kulturnyheterna
01:45 The Paradise
02:40 Män som älskar modeller
04:00 Simply Italian
04:30 Sveriges bästa äldreboende Repris

SVT2

10:00 SVT Nyheter 90 sekunder
11:00 SVT Nyheter 90 sekunder
12:00 SVT Nyheter 90 sekunder
12:10 En askungesaga
13:00 SVT Nyheter 90 sekunder
13:05 Work of art
13:50 Kyrkornas hemligheter
14:00 SVT Nyheter 90 sekunder
14:05 Dans för singlar
14:55 En post-motorcykel väcks till liv
15:00 SVT Nyheter 90 sekunder
15:05 Det vilda Hamburg
15:50 Fjärilsmannen
16:00 Rapport
16:05 Kobra
16:35 10 saker du inte visste om
16:55 Mitt livs trasmatta Repris
17:40 Nyhetstecken
17:50 Uutiset
18:00 Oddasat
18:05 Det vilda London
18:55 Norges äldsta häst
19:00 Vem vet mest?
19:30 Lögnen
20:00 Tvillingsystrar Repris
21:00 Aktuellt
21:23 Regionala nyheter
21:30 Sportnytt
21:45 Paraden
23:40 Året var 1958
00:40 24 Vision
01:00 Rapport
01:05 24 Vision
01:10 Västerbottensnytt
01:17 24 Vision
01:20 ABC
01:27 24 Vision
01:30 Rapport
01:35 24 Vision
01:40 Sydnytt
01:47 24 Vision
01:50 Värmlandsnytt
01:57 24 Vision
02:00 Rapport
02:05 24 Vision
02:10 Nordnytt
02:17 24 Vision
02:20 Mittnytt
02:27 24 Vision
02:30 Rapport
02:35 24 Vision
02:40 Gävledala
02:47 24 Vision
02:50 Tvärsnytt
02:57 24 Vision
03:00 Rapport
03:05 24 Vision
03:10 Östnytt
03:17 24 Vision
03:20 Smålandsnytt
03:27 24 Vision
03:30 Rapport
03:35 24 Vision
03:40 Västnytt
03:47 24 Vision
03:50 Västerbottensnytt
03:57 24 Vision
04:00 Rapport
04:05 24 Vision
04:10 ABC
04:17 24 Vision
04:20 Sydnytt
04:27 24 Vision
04:30 Rapport
04:35 24 Vision
04:40 Värmlandsnytt
04:47 24 Vision
04:50 Nordnytt
04:57 24 Vision
05:00 Rapport
05:05 24 Vision
05:10 Mittnytt
05:17 24 Vision
05:20 Gävledala
05:27 24 Vision
05:30 Rapport
05:35 24 Vision
05:40 Tvärsnytt
05:47 24 Vision
05:50 Östnytt

TV3

06:55 Nanny
07:25 Alla älskar Raymond
07:55 Jims värld
08:25 Pretty Little Liars
09:20 Våra bästa år
10:10 Tough Love
11:00 Project Runway
13:00 The Real Housewives of Orange County
14:00 Tough Love
15:00 Project Runway
16:00 Top Model 11
17:00 The Real Housewives of Orange County
19:00 How I Met Your Mother
19:30 How I Met Your Mother
20:00 Husräddarna
21:00 Revenge
22:00 The Crazy Ones
22:30 Michael J Fox Show
23:00 How I Met Your Mother
23:30 How I Met Your Mother
00:00 Sex and the City
00:35 Sex and the City
01:15 24: Live Another Day
02:10 Navy CIS
03:00 Revenge
03:40 Extrema samlare
04:30 Better With You
04:55 Rachael Ray
05:40 Nanny

TV4

06:40 Nyhetsmorgon
10:00 Leila bakar
10:30 Glamour
11:00 Tillbaka till Aidensfield
12:05 Tillbaka till Aidensfield
13:20 Jamie Oliver: Middag på 30 minuter
13:55 Holiday home sweet home
14:55 House
15:55 Sommar med Ernst
16:55 Äntligen hemma
17:55 Bygglov
18:50 Keno
19:00 TV4Nyheterna
19:20 TV4Vädret
19:30 Halv åtta hos mig
20:00 Sommar med Ernst
21:00 Snuten i Hollywood III Repris
22:00 TV4Nyheterna
22:05 Sporten
22:10 TV4Vädret
22:20 Snuten i Hollywood III
23:20 Bloopers
23:50 Brottskod: Försvunnen
00:45 House
01:45 Medium
02:45 A gifted man
03:45 Judys domstol
04:15 Superfraktarna

Kanal 5

06:50 Kära Susan
07:15 Frasier
07:40 The Middle
08:05 Homeshop
08:30 Sjunde himlen
10:20 Private Practice
11:15 Desperate Housewives
12:10 Extreme Couponing
12:40 Ellen DeGeneres Show
13:35 The Bachelor
14:35 Vänner
15:05 One Tree Hill
16:05 Private Practice
18:00 The Middle
18:30 Mike & Molly
19:00 Vänner
19:30 The Big Bang Theory
20:00 Maniska samlare
21:55 Under the Dome
22:55 Under the Dome
23:50 The Big Bang Theory
00:15 CSI
01:15 Terror på Elm Street
03:05 Ett fall för Dalziel & Pascoe
04:05 The Bachelor
04:55 Ellen DeGeneres Show

TV6

06:05 Just shoot me
06:30 Stargate Atlantis
07:25 Spin city
07:50 The Exes
08:20 Jims värld
08:50 Jims värld
09:15 Våra värsta år
09:45 Våra värsta år
10:15 Community
10:45 Simpsons
11:15 Simpsons
11:45 Stargate SG-1
12:40 Stargate Atlantis
13:35 Seinfeld
14:05 Seinfeld
14:35 Simpsons
15:05 Simpsons
15:35 Family Guy
16:00 Family Guy
16:30 Scrubs
17:00 Scrubs
17:30 Anger Management
18:00 How I Met Your Mother
18:30 How I Met Your Mother
19:00 Family Guy
19:30 Family Guy
20:00 Simpsons
20:30 Simpsons
21:00 Inglourious Basterds
00:00 Scrubs
00:30 Scrubs
01:00 How I Met Your Mother
01:30 How I Met Your Mother
02:00 Anger Management
02:30 Seinfeld
02:55 Seinfeld
03:15 The Exes
03:40 Spin city
04:00 Jims värld
04:25 Jims värld
04:50 Community
05:10 Simpsons

MTV

Sjuan

06:45 Wife swap
07:50 The talk
10:55 Army wives
11:50 Mannen som talar med hundar
12:55 Det okända
13:55 Wife swap
15:00 Världens strängaste föräldrar - Danmark Repris
16:00 Det stora fyndkriget
16:30 Judys domstol
17:00 Specialister på fuskbygge
17:55 Glamour
18:30 Trinny & Susannah stylar om Sverige
19:25 Det stora fyndkriget - Kanada
20:00 Hela England bakar - masterclass
21:00 Dicte Repris
22:00 Dicte
23:00 The good wife Repris
23:55 The good wife
00:55 Law & order: Special victims unit
02:00 Jordan, rättsläkare
03:00 Jordan, rättsläkare
04:00 The 4400
05:00 Det stora fyndkriget
05:25 Judys domstol

Kanal 9

07:00 Tidsresenärerna
08:05 Homeshop
08:55 Duck Commander
09:20 Top Gear
10:25 Dödlig fångst
11:25 Arga snickaren
12:25 Frasier
12:50 Frasier
13:20 Gränsbevakarna Kanada
13:50 Gränsbevakarna Kanada
14:20 Duck Commander
14:45 NY Ink
15:45 Grand Designs Revisited
16:50 Dödlig fångst
17:50 Top Gear
19:00 Arga snickaren
20:00 Gränsbevakarna Kanada
20:30 Gränsbevakarna Kanada
21:00 The Island
23:40 Criminal Minds
00:40 NY Ink
01:40 Frasier
02:05 Frasier
02:35 Criminal Minds
03:20 Top Gear
04:10 Dog and Beth: On the Hunt
04:50 Tidsresenärerna

Eurosport

08:30 Cykel: Tour de Wallonie
09:30 Backhoppning: Summer Grand Prix i Wisla, Polen
10:30 Fotboll: U19 EM, Ungern
12:00 Fotboll: U19 EM, Ungern
13:30 Cykel: Tour de Wallonie
14:45 Backhoppning: Summer Grand Prix i Wisla, Polen
15:45 Fotboll: U19 EM, Ungern
17:15 Fotboll: U19 EM, Ungern
18:45 Fotboll: U19 EM, Ungern
21:15 Kampsport: Fight Club Repris
23:00 Fotboll: U19 EM, Ungern
00:30 Brottning: Golden Grand Prix i Baku, Azerbajdzjan

Eurosport 2

07:00 Backhoppning: Summer Grand Prix i Wisla, Polen
08:00 Fotboll: U19 EM, Ungern
09:00 Fotboll: U19 EM, Ungern
10:00 Cykel: Tour de Wallonie
11:00 Bilracing: Porsche Super Cup i Budapest, Ungern
11:45 Motocross: VM i Loket, Tjeckien
12:15 Motocross: VM i Loket, Tjeckien
13:00 Backhoppning: Summer Grand Prix i Wisla, Polen
14:00 Fotboll: U19 EM, Ungern
15:00 Motocross: VM i Loket, Tjeckien
15:30 Motocross: VM i Loket, Tjeckien
16:00 Cykel: Tour de Wallonie
17:00 Cykel: LeMond of Cycling
17:15 Backhoppning: Summer Grand Prix i Wisla, Polen
18:30 Friidrott: Junior-VM i Eugene, USA
20:00 Armbrytning: PAL / NAL
20:30 Extremsport: Dew Tour i Ocean City, USA
21:30 Styrkesport: Giants Live i Warszawa, Polen Repris
22:00 Styrkesport: Giants Live i Warszawa, Polen
22:30 Wrestling: This Week on World Wrestling Entertainment
23:00 Wrestling: Vintage Collection
00:00 Armbrytning: PAL / NAL
00:30 Fotboll: U19 EM, Ungern
01:45 Fotboll: .
03:00 Fotboll: .
04:00 Friidrott: Junior-VM i Eugene, USA

TV4 Sport

07:10 Fotboll: Hammarby - Öster
12:00 FIFA fotbolls-VM 2014: Algeriet - Ryssland
13:50 FIFA fotbolls-VM 2014: Grekland - Elfenbenskusten
15:45 FIFA fotbolls-VM 2014: Sydkorea - Algeriet
17:35 FIFA fotbolls-VM 2014: Nigeria - Bosnien-Hercegovina Repris
19:25 FIFA fotbolls-VM 2014: Iran - Nigeria
21:25 FIFA fotbolls-VM 2014: Argentina - Bosnien-Hercegovina
23:20 FIFA fotbolls-VM 2014: Elfenbenskusten - Japan
01:10 FIFA fotbolls-VM 2014: England - Italien
03:05 Ride Repris
03:30 Ride
03:55 Ride Repris
04:20 Ride Repris
04:40 Ride Repris

Viasat Sport

12:45 F3 European Championship: Moskva - Race 1-3
15:45 V8 Supercars: Townsville 500 - Race 3
18:00 NASCAR Highlights: Brickyard 400
19:00 Trans World Sport
20:00 Rallycross-VM: Belgien
22:00 Futbol Mundial
22:30 European Tour Weekly
23:00 Inside the PGA Tour
23:30 Friidrott: IAAF Athletix
00:00 NBA-final: Miami Heat-San Antonio Spurs

Viasat Sport Fotboll

10:00 Guinness Cup: Manchester City-Liverpool
12:00 Premier League: Liverpool-Arsenal
14:00 Champions League-klassiker: IFK Göteborg-Manchester United
16:00 Champions League-klassiker: AIK-Barcelona
18:00 Champions League-klassiker: Ajax-Roma
20:00 Guinness Cup: Manchester City-Liverpool
22:00 Premier League Legends: Tony Adams
22:30 Premier League Legends: Peter Schmeichel
23:00 Futbol Mundial
23:30 Premier League: Liverpool-Swansea
01:30 Champions League Final 1997: Dortmund-Juventus

Viasat Sport Motor

16:00 Speedway World Cup: Västervik - Event 2
19:00 Porsche Supercup: Ungern
20:00 Formel 1: Ungerns GP Highlights
21:00 NASCAR Highlights: Brickyard 400
22:00 Mobil 1: The Grid
22:30 V8 Supercars: Townsville 500 - Race 3
00:45 GP2 Series: Ungern - Race 1+2

Canal+ Sport 1

Canal+ Sport 2

Canal+ Sport Extra

Canal+ Sport HD

Canal+ Hits Sport Weekend

Animal Planet

06:25 Vilda smådjur
07:15 Baboons with Bill Bailey
07:45 Baboons with Bill Bailey
08:10 Pandamonium: Slutet på historien
09:05 Pingvinsafari
10:00 Djurpolisen: Mot alla odds
10:55 Djurens flygplats
11:20 Hundvärldens stjärnor: Mops
11:50 Den ovanliga djurakuten
12:15 Den ovanliga djurakuten
12:45 Vildmarkens jägare
13:10 Vildmarkens jägare
13:40 Vildaste Afrika: Kenya
14:30 Vilda smådjur
15:30 Baboons with Bill Bailey
16:00 Baboons with Bill Bailey
16:25 Animal Planets mest spektakulära: Busch Gardens
17:20 Tim Faulkner och vilda djur
17:45 Tim Faulkner och vilda djur
18:15 Gator Boys
19:10 Mystery of the Lost Islands: De farligaste ögonblicken
20:05 Vildaste Afrika: Nilen
21:00 Gator Boys
21:55 Mystery of the Lost Islands: De farligaste ögonblicken
22:50 Djurpolisen i Houston
23:45 Whale Wars: Tänkande maskiner
00:35 Otämjt & oklippt: Lejon, kamera, börja!
01:25 Vildaste Afrika: Nilen
02:15 Gator Boys
03:05 Mystery of the Lost Islands: De farligaste ögonblicken
03:55 Djurpolisen i Houston
04:45 Den ovanliga djurakuten
05:10 Den ovanliga djurakuten

Discovery Channel

06:25 Extrem överlevnad: Bakom kulisserna
07:20 Mythbusters: Västernmyter
08:15 Backyard Oil: Kentucky Fried-kyrka
08:40 Auction hunters
10:00 Street Outlaws: Sonoma Mr Nice Guy
11:00 Förklaring följer med Kenneth Tonef: Bogseringsbil/Roquefortost/Trädtransporter
11:30 Shred!: Demoleringskross
12:00 Naked and Afraid: Man vs Amazon
13:00 Tanked: Flyga högt och sjunka djupt
14:00 Backyard Oil: Oljestopp
14:30 Auction hunters: Hitta kontanter
15:00 Superyachts: Balk
16:00 Förklaring följer med Kenneth Tonef: Marmor/Mahjongbrickor/Nödrutschkanor
16:30 Shred!: Brand i vedfabriken
17:00 Street Outlaws: Oklahomas snabbaste brud
19:00 Mythbusters: Myter om stora lastbilar
20:00 Gold Rush: Leprechaunguld
21:00 Mythbusters Dirty Dozen: De galnaste platserna
22:00 Rise of the Machines: Superhelikopter
23:00 Naked and Afraid: Fördömd i Afrika
00:00 Upp i det blå
00:30 Upp i det blå
01:00 Mythbusters Dirty Dozen: De galnaste platserna
02:00 Rise of the Machines: Superhelikopter
03:00 Finding Bigfoot: Virginia är för Bigfootälskare
03:55 American Chopper: Racerbil, del 2
04:45 Upp i det blå
05:10 Upp i det blå

Discovery World

06:50 USA:s främsta bilar
07:45 Sanningen bakom: Sanningen bakom Master & Commander
08:35 Domedagen - Första världskriget: Skärselden
09:30 Greatest tank battles: Sexdagarskriget: striden om Sinai
10:20 Det vilda Venezuela: Slutet är nära
11:10 Extrema maskiner: Ballongflygning
12:05 Världens tuffaste brödraskap: Cowboys
12:55 USA:s främsta bilar: Hej snygging
13:50 Alperna från ovan
14:45 Sanningen bakom: Sanningen bakom Braveheart
15:40 Greatest tank battles: Oktoberkriget: striden om Sinaihalvön
16:35 Jag borde varit död (om konsten att överleva): Vilse i snön
17:25 Extrema maskiner: Metallmonster
18:20 Bryta isen: Iskyla
18:45 Hjältar: I stadens djungel
19:10 Världens tuffaste brödraskap: Tunnelarbetare
20:05 USA:s främsta bilar: Muskelbilar
21:00 Bryta isen: Iskyla
21:25 Hjältar: I stadens djungel
21:55 Jag har blivit biten
22:50 Lösta brott: Gamla vanor har långa rötter
23:45 USA:s främsta bilar: Muskelbilar
00:35 Bryta isen: Iskyla
01:00 Hjältar: I stadens djungel
01:30 Jag har blivit biten
02:25 Sanningen bakom: Sanningen bakom Braveheart
03:20 Greatest tank battles: Oktoberkriget: striden om Sinaihalvön
04:15 Jag borde varit död (om konsten att överleva): Vilse i snön

Discovery Science

06:55 Sport Science: Myter
07:45 Från science fiction till verklighet: Robert Heinlein
08:40 Galna i meteoriter
09:30 Gigantiska byggen: Mäktig skovel
11:10 Scrapheap Challenge: Semifinaler
12:00 Uppdrag säkerhetstest: Flygplan och rymden
12:30 Från science fiction till verklighet: George Lucas
13:20 Mythbusters: Maskin som upphäver tyngdlagen
14:10 Scrapheap Challenge: Finaler
15:00 Gigantiska byggen: Arktisk iskross
15:50 Galna i meteoriter
16:40 Kritiskt uppdrag: Hubbleteleskopet
17:30 I skräck och lust: Sanningen om skräck
18:20 Makalösa manicker
18:45 Uppdrag säkerhetstest: Bilar på utsidan
19:10 Mythbusters: Handvapenmyter
20:00 Filmen som förändrade mitt liv: Stargate räddade mitt liv
20:50 Superhuman Showdown: Styrka
21:40 Spiderman Tech
22:30 Universums mörka sida: Asteroidapokalyps
23:20 Makalösa manicker
23:45 Uppdrag säkerhetstest: Bilar på utsidan
00:10 Filmen som förändrade mitt liv: Stargate räddade mitt liv
01:00 Superhuman Showdown: Styrka
01:45 Mythbusters: Handvapenmyter
02:35 Spiderman Tech
03:30 Universums mörka sida: Asteroidapokalyps
04:20 Scrapheap Challenge: Finaler

National Geographic

Viasat Nature/Crime

07:00 Djurparkens ungar
07:30 Tjuvaktiga apor
08:00 Hope for Wildlife
08:50 Rift Valley – den stora sänkan
09:45 Sagan om havsörnen
10:40 Puppy SOS
11:05 Puppy SOS
11:40 Välkommen till Longleat
12:40 Rift Valley – den stora sänkan
13:35 Puppy SOS
14:00 Puppy SOS
14:25 Djurakuten
14:50 Djurakuten
15:15 Välkommen till Longleat
16:10 Djurakuten
16:35 Djurakuten
17:05 Colombias vilda sida med Nigel Marven
18:05 Hundens bästa vän
18:30 Hundens bästa vän
19:00 Erövrarna
20:00 Leverage
21:00 Hidden
23:00 Ashes to ashes
23:30 Rabbit Fall

Kunskapskanalen

16:00 UR Samtiden
19:00 En bok, en författare
19:20 Korallerna som sprängdes
20:15 Brittiska aristokrater
21:00 Latinamerikaner i USA Repris
21:55 Underverk i världen
22:00 American vagabond
23:00 Franska trädgårdar Repris
00:00 En bok, en författare
00:20 Arbetslös på Long Island

TV4 Fakta

06:30 Märkliga prylar - New York
07:00 Läkarpraktikanterna
08:05 Räddningskvinnorna
09:00 Stampen i Chicago
09:30 Stampen i Chicago
10:00 Stampen i Las Vegas
10:30 Stampen i Las Vegas
11:00 SOS
14:00 Förlossningskliniken - Nashville
14:30 Förlossningskliniken - Nashville
15:00 SOS
16:00 Att skapa ett ansikte Repris
17:00 Rättvisan i Amerikanska södern
17:30 Rättvisan i Amerikanska södern
18:00 De omisstänkta
19:00 Kvinnor som mördar
20:00 Märkliga prylsamlare
20:30 Märkliga prylsamlare
21:00 Min dopade karriär
22:00 En främling i mitt hem
23:00 48 avgörande timmar
00:00 Kvinnor som mördar
01:00 Poliskåren i Boston Repris
02:00 Rättvisan i amerikanska södern
02:30 Rättvisan i Amerikanska södern
03:00 De omisstänkta
04:00 Australiens värsta brottslingar

TV8

06:55 The Restaurant
07:55 Antiques Road Trip
08:55 The Hotel Inspector
09:55 En plats i solen - Borta eller hemma bäst?
10:55 TV-SHOP
11:25 Property Ladder
12:20 En plats på landet
13:15 The Hotel Inspector
14:15 Monk
15:10 Alla älskar Raymond
15:35 The Restaurant
16:45 Masterchef
18:00 Antiques Road Trip
19:00 En plats på landet
20:00 The Mentalist
21:00 Braveheart
00:40 Brottskod: Försvunnen
01:40 Unforgettable
02:40 Monk
03:35 Navy CIS
04:30 Curb Your Enthusiasm
05:00 En plats i solen - Borta eller hemma bäst?

CNN

Viasat Film

07:00 From Prada to Nada
09:00 Charlie & Boots
11:00 Dumma mej 2
13:00 Windstorm
15:00 The Great Ghost Rescue
19:00 On the Other Side of the Tracks
20:40 The Butler
23:00 Mental
01:00 Dark Skies
03:00 Dirty Teacher

Viasat Film Action

18:00 After Earth
20:00 The Samaritan
22:00 Only God Forgives

Viasat Film Classic

16:00 Buena Vista social club
17:40 Frida
19:40 Quest for Fire
21:20 Ali

Viasat Film Nordic

Viasat Film Family

08:00 Monster Mutt
10:00 Little Bigfoot
12:00 Little Bigfoot 2: Resan hem
14:00 Åsnan och kampen mot halvmåneriddaren
16:00 Bitchkram
18:00 Gameboy
20:00 American Girl: Saige Paints the Sky
22:00 Eskil & Trinidad

TV4 Film

11:45 Livat på luckan Repris
13:45 Maverick Repris
16:15 Man to man Repris
18:40 24-timmarsjakten Repris
21:00 Matador Repris
22:55 Undergången - Hitler och tredje rikets fall Repris
02:10 Under belägring 2 Repris
04:10 Maid of honor Repris

Canal+ First

Canal+ Hits

Canal+ Action

Canal+ Film HD

Canal+ Comedy

Canal+ Drama

Cartoon Network

Disney Channel

SVTB

06:05 Sagor från zoo
06:15 Lilla blåa draken
06:30 Abbys flygande skola för feer
06:40 Roboten Rob
06:50 Hannas hjälplinje
07:00 Dinosaurietåget
07:15 Pipi, Pupu och Rosmari
07:20 Nicke Nyfiken
07:50 Byggare Bob
08:00 Bolibompamorgon 08.00-09.00:
08:01 Supertrion
08:15 Sara och Anka
08:25 Skräp
08:30 Biet Maya
08:45 Katten i hatten vet allt om ditten och datten
09:00 Sommarlov
09:03 Kampen
09:15 Caspers skrämskola
09:30 Parallax
10:00 Lilla Aktuellt
10:05 Jane och draken
10:30 Andys dinosaurie-äventyr
10:45 Djungelboken
10:55 Viktor i fönstret
11:05 Stor och liten
11:15 Ringvägen 19
11:25 Lek med mig i Sesam
11:50 Tinga Tinga sagor
12:00 Imse och Vimse - romani chib/lovari
12:05 Capelito
12:10 Kul med Claude
12:20 Berättelser från Mullewapp
12:25 Timmy lamm
12:35 Yoko! Jakamoko! Toto!
12:40 Olivia
12:50 Rorri Racerbil
13:00 Florries drakar
13:10 Hurra för Kalle
13:25 Pingu
13:30 Hej kompis!
13:45 Toot och Puddle
13:55 Hydronauterna
14:10 Pelle Kanin
14:20 Noaks ö
14:45 Zoé Kézako
15:00 Pingvinerna från Madagaskar
15:20 Lou!
15:35 Vicke viking
15:45 Jimmy Neutron - underbarnet
16:10 Pyjamasklubben
16:35 Scouts safari
17:00 Tilly och hennes vänner
17:10 Kul med Claude
17:20 Daniel Tigers kvarter
17:35 Lilla prinsessan
17:45 Tess och Ubbe
18:00 Bolibompa 18.00-18.30:
18:01 Cirkuskiosken
18:25 Lata Lucy
18:30 Sommarlov
18:33 Kampen
18:45 Caspers skrämskola
19:00 Parallax
19:30 Pepparkornen
20:00 Dröm om demokrati
05:30 Max och Ruby
05:50 Lillefinger

SVT24

20:15 Familjehemligheter Repris
21:10 Morden i Midsomer
22:40 Retro
23:10 Allsång på Skansen
00:10 Bokcirkeln Sundholm
00:40 Nurse Jackie Repris
01:10 Sportnytt

VH1

DR1

06:15 Dyrehospitalet
06:40 Hvalpekuldet
07:10 En reporter går om bord
07:40 Jamies mad på 15 minutter
08:05 Grøn glæde
08:35 Emmerdale
09:00 De flyvende læger
09:45 Himmelblå
10:35 Luksuskrejlerne
11:20 Antikkrejlerne
12:05 Antikduellen
12:35 Kender du typen 2009
13:05 Hammerslag 2005
13:35 Kommissær Montalbano: Mågens dans
15:25 Hun så et mord
16:10 Hun så et mord
16:55 Herskab og tjenestefolk
17:50 TV AVISEN
18:00 Antikduellen
18:30 TV AVISEN med Sporten
18:55 Vores sommervejr
19:05 Aftenshowet
19:55 TV AVISEN
20:00 Bonderøven
21:30 TV AVISEN
21:55 Vores sommervejr
22:00 Sporten
22:05 Kriminalkommissær Foyle
23:45 Til undsætning
00:30 De heldige helte
01:20 I farezonen
02:10 Piger støber kugler
02:55 Der er noget i luften
03:20 Der er noget i luften
03:50 Ud i naturen: Sommerfærd mod Nordpolen
05:00 Udsendelsesophør

DR2

08:00 DR2 8:00
08:10 Tidsmaskinen
09:00 Danmark i Den kolde Krig
09:40 Mens vi venter på at dø - Stikker vi til søs
10:00 DR2 10.00
10:10 På tur i Norge: Helgeland
11:40 Urt: ginkgo
12:00 DR2 12.00
12:10 FBI fælden
13:35 Alt forladt
14:00 DR2 14.00
14:05 The Daily Show
14:25 Hvide slaver - Tyrker-Gudda (2:3 )
15:05 24 timer vi aldrig glemmer - Europamestre
16:00 DR2 16.00
16:10 Det slører stadig - filler
16:15 The Newsroom II
17:10 The Tunnel
18:00 DR2 18.00
18:01 Livet ud ad Landevejen: Elmgreen og Dragset
18:30 Quiz i en hornlygte
20:00 JERSILD minus SPIN
20:30 Europamestrene
21:00 Rytteriet
21:20 Mothers and Daughters
21:35 Det slører special edition
22:00 Livet ud ad Landevejen: Rasmus og Anders Walter
22:30 Deadline
23:00 Testamentet
00:30 The Daily Show
00:50 George Harrison - Living in the Material World
02:20 Livet ud ad Landevejen: Elmgreen og Dragset
02:50 The Tunnel

TCM

tvguiden.se TV-guide & TV-tablå

Valid XHTML 1.0 Transitional