SVT1

06:05 Regionala nyheter i sammandrag
06:25 Gomorron Sverige
10:45 Strömsö
11:25 Uppdrag granskning
12:25 Hundra procent bonde
12:55 Historias de fantasmas
13:10 Energy bits
13:20 Energy bits
13:30 Energy bits
13:40 Energy bits
13:50 Renskrubbat folk
14:25 Lämna mig inte
16:15 Gomorron Sverige sammandrag
16:45 Minnenas television: Lådbanken
17:30 Sverige idag
17:55 Sportnytt
18:00 Rapport
18:10 Regionala nyheter
19:00 Kulturnyheterna
19:15 Regionala nyheter
19:30 Rapport
20:00 Mitt i naturen vår
21:00 Kärlekskoden
22:00 Debatt
22:45 Hjälp, vi ska föda
23:15 Rapport
23:20 Abba
00:10 Hundra procent bonde
00:40 Kobra
01:10 Kulturnyheterna
01:25 Sverige!
01:55 Haga slott - ett kungligt hem
02:55 Smartare än en femteklassare
04:10 Strömsö
04:50 Sverige idag

SVT2

07:40 Havets jättar
08:30 Praktikplats: New York
09:00 SVT Forum
16:00 Rapport
16:05 SVT Forum
16:20 Praktikplats: New York
16:50 När livet vänder
17:20 Nyhetstecken
17:30 Oddasat
17:45 Uutiset
18:00 Världens största regnskog
19:00 Vem vet mest?
19:30 Deadly 60
20:00 Dokument inifrån: Politiker utan mål
21:00 Aktuellt
21:40 Kulturnyheterna
21:45 Regionala nyheter
21:55 Nyhetssammanfattning
22:00 Sportnytt
22:10 Hockeykväll
22:45 Tropa de elite
00:35 24 Vision
01:00 Rapport
01:05 Västerbottensnytt
01:15 ABC
01:25 24 Vision
01:30 Rapport
01:35 Sydnytt
01:45 Värmlandsnytt
01:55 24 Vision
02:00 Rapport
02:05 Nordnytt
02:15 Mittnytt
02:25 24 Vision
02:30 Rapport
02:35 Gävledala
02:45 Tvärsnytt
02:55 24 Vision
03:00 Rapport
03:05 Östnytt
03:15 Smålandsnytt
03:25 24 Vision
03:30 Rapport
03:35 Västnytt
03:45 Västerbottensnytt
03:55 24 Vision
04:00 Rapport
04:05 ABC
04:15 Sydnytt
04:25 24 Vision
04:30 Rapport
04:35 Värmlandsnytt
04:45 Nordnytt
04:55 24 Vision
05:00 Rapport
05:05 Mittnytt
05:15 Gävledala
05:25 24 Vision
05:30 Rapport
05:35 Tvärsnytt
05:45 Östnytt

TV3

06:55 Nanny
07:25 Alla älskar Raymond
07:55 Jims värld
08:25 Lyxfällan
09:20 Våra bästa år
10:10 The Real Housewives of New York City
11:00 How I Met Your Mother
11:30 How I Met Your Mother
13:00 Project Runway
14:00 Lyxfällan
15:00 Top Model 6
16:00 The Real Housewives of Beverly Hills
17:00 How I Met Your Mother
17:30 How I Met Your Mother
19:00 Top Model Sverige
19:30 Top Model Sverige
20:00 Lyxfällan
21:00 Blacklist
22:00 Hårdvinklat
23:00 Sex and the City
23:35 Sex and the City
00:15 The Real Housewives of Beverly Hills
01:15 The Mentalist
02:10 Navy CIS
03:00 The Mentalist
03:40 Dance Moms
04:25 Baggage
04:50 Fab 5
05:35 Nanny

TV4

10:00 Malou efter tio
11:35 Hem till gården
12:10 Hem till gården
12:45 Holby city
14:00 Good wife
14:55 House
15:55 Hela England bakar
17:00 Äntligen hemma
17:55 112 - på liv och död
18:50 Keno
19:00 TV4Nyheterna
19:15 Lokala nyheter
19:20 TV4Vädret
19:30 Halv åtta hos mig
20:00 Badhotellet
21:00 Fuskbyggarna
22:00 TV4Nyheterna
22:05 TV4Nyheterna
22:30 Lokala nyheter
22:35 TV4Sporten
22:50 TV4Väder och nyheter
23:00 Brottskod: Försvunnen
23:55 Dallas
00:55 House
01:50 Medium
02:55 Glamour
03:30 Hem till gården
04:10 Hem till gården

Kanal 5

06:20 Kära Susan
06:45 Frasier
07:10 Christine
07:35 Cougar Town
08:00 Homeshop
09:50 Private Practice
10:45 Sjunde himlen
11:40 Desperate Housewives
12:35 Happy Endings
13:05 Ellen DeGeneres Show
14:00 Frisörakuten
15:00 Vänner
15:30 Happy Endings
16:00 Private Practice
18:00 Vänner
18:30 Vänner
19:00 The Big Bang Theory
19:30 The Big Bang Theory
20:00 Köksmästarna
21:00 Berg & Meltzer i Amerika
22:00 Almost Human
23:00 The Big Bang Theory
23:25 The Big Bang Theory
23:55 Criminal Minds
00:55 2 1/2 män
01:20 2 1/2 män
01:50 Apocalypto
04:10 Ett fall för Dalziel & Pascoe
05:00 Ellen DeGeneres Show

TV6

06:05 Just shoot me
06:30 Stargate Atlantis
07:25 Grimm
08:20 Jims värld
08:50 Jims värld
09:15 Våra värsta år
09:45 Våra värsta år
10:15 Community
10:45 Simpsons
11:15 Simpsons
11:45 Stargate SG-1
12:40 Stargate Atlantis
13:35 Seinfeld
14:05 Seinfeld
14:35 Simpsons
15:05 Simpsons
15:35 Family Guy
16:00 Family Guy
16:30 Scrubs
17:00 Scrubs
17:30 Anger Management
18:00 How I Met Your Mother
18:30 How I Met Your Mother
19:00 Family Guy
19:30 Family Guy
20:00 Simpsons
20:30 Simpsons
21:00 Battle: Los Angeles
23:35 Scrubs
00:05 Scrubs
00:35 How I Met Your Mother
01:05 How I Met Your Mother
01:35 Anger Management
02:05 Seinfeld
02:30 Seinfeld
02:55 Spin City
03:20 Jims värld
03:45 Jims värld
04:10 Skål!
04:35 Community
05:00 Simpsons

MTV

Sjuan

07:00 Judys domstol
07:30 Benidorm
08:00 The talk
11:00 Vem dömer Amy?
11:55 Mannen som talar med hundar
13:00 Det okända
14:00 Wife swap
15:00 Världens strängaste föräldrar
16:20 Judys domstol
16:50 Dr Phil
17:45 TV4Nyheterna
17:50 Lokala nyheter
17:55 Glamour
18:30 Jamie Oliver: Middag på 15 minuter
19:00 Biggest loser - tro, hopp och kärlek
20:00 Veterinärerna
21:00 Hela England bakar
22:00 Beauty and the beast
22:55 Benidorm
23:30 M.A.S.H.
00:00 Law & order: Special victims unit
01:00 Beauty and the beast
02:00 Jordan, rättsläkare
03:00 Ghost whisperer
04:00 Army wives
05:05 Stampen i Las Vegas

Kanal 9

06:05 Hairy Bikers: Morsans käk
07:20 Gold Rush
08:15 Homeshop
09:05 Duck Commander
09:30 Dödlig fångst
10:30 Top Gear
11:35 The Office
12:25 Frasier
12:50 Frasier
13:20 Duck Commander
13:45 Grand Designs
14:50 Dödlig fångst
15:50 Gold Rush
16:50 Top Gear
18:30 The Cleveland Show
20:00 2 1/2 män
20:30 2 1/2 män
21:00 Insomnia
23:20 Law & Order: Special Victims Unit
00:20 CSI NY
01:10 Ett fall för Dalziel & Pascoe
02:20 Frasier
02:50 Frasier
03:15 Law & Order: Special Victims Unit
03:55 Top Gear
04:45 Grand Designs

Eurosport

08:30 Snooker: VM i Sheffield, Storbritannien
10:00 FIA WTCC: Cars The WTCC Magazine
10:30 Cykel: Fleche Wallonne, Belgien
11:30 Sport: Watts topp 10
12:00 Snooker: VM i Sheffield, Storbritannien
14:00 Snooker: VM i Sheffield, Storbritannien
17:00 Futsal: UEFA Futsal Cup i Tbilisi, Georgien
18:00 Futsal: UEFA Futsal Cup i Tbilisi, Georgien
19:30 Snooker: VM i Sheffield, Storbritannien
20:00 Snooker: VM i Sheffield, Storbritannien
23:00 Futsal: UEFA Futsal Cup i Tbilisi, Georgien

Eurosport 2

07:00 Australisk fotboll: Australian Football Magazine
08:00 Fotboll: Bundesliga - höjdpunkter
09:00 Cykel: Fleche Wallonne, Belgien
10:00 Snooker: VM i Sheffield, Storbritannien
12:00 Bilracing: Endurance-VM i Silverstone, Storbritannien
12:30 Cykel: Fleche Wallonne, Belgien
14:00 Landhockey: Euro Hockey League
15:30 Futsal: UEFA Futsal Cup i Tbilisi, Georgien
17:30 Cykel: Fleche Wallonne, Belgien
18:30 Snooker: VM i Sheffield, Storbritannien
19:30 Armbrytning: PAL / NAL
20:00 Snooker: VM i Sheffield, Storbritannien
23:00 Cykel: Fleche Wallonne, Belgien
00:00 Futsal: UEFA Futsal Cup i Tbilisi, Georgien
01:00 Sport: Watts topp 10
01:30 Snooker: VM i Sheffield, Storbritannien
03:00 Futsal: UEFA Futsal Cup i Tbilisi, Georgien
04:00 Futsal: UEFA Futsal Cup i Tbilisi, Georgien

TV4 Sport

06:20 Ride
07:00 Fotboll: Fiorentina - Roma
12:15 Fotboll: Hammarby - Ängelholm
14:05 Fotboll: Jönköping - Värnamo
16:00 Fotboll: Marseille - Lille
18:00 Fotboll: Öster - Sundsvall
20:00 Ride
20:30 Studio: Europa league
21:00 Fotboll
21:55 Studio: Europa league
22:00 Fotboll
23:00 Studio: Europa league
23:35 Fotboll
01:30 Kampsport: IRFA 6.0
03:20 Major league soccer: NY Red Bulls - Houston

Viasat Sport

07:00 Stanley Cup-slutspelet: Dallas Stars-Anaheim Ducks
10:00 Sändningsuppehåll
11:00 Champions League: Real Madrid-Bayern München
13:00 Champions League: Atlético Madrid-Chelsea
15:00 Futbol Mundial
15:30 Stanley Cup-slutspelet: Chicago Blackhawks-St Louis Blues
17:45 Stanley Cup-slutspelet: Dallas Stars-Anaheim Ducks
20:00 NBA Action
20:30 Stanley Cup-slutspelet: Columbus Blue Jackets-Pittsburgh Penguins
22:45 European Tour Weekly
23:15 Inside the PGA Tour
23:45 Futbol Mundial
01:05 Stanley Cup-slutspelet: Tampa Bay Lightning-Montreal Canadiens

Viasat Sport Fotboll

07:45 Champions League-studion
08:30 Premier League: Norwich-Liverpool
10:30 Premier League: Chelsea-Sunderland
12:30 Premier League World
13:00 Champions League: Real Madrid-Bayern München
14:45 Champions League-studion
15:30 Futbol Mundial
16:00 Futbol Mundial
16:30 Premier League: Everton-Manchester United
18:30 Champions League: Atlético Madrid-Chelsea
20:30 Champions League: Real Madrid-Bayern München
22:15 Champions League-studion
23:00 Premier League Review
00:00 Futbol Mundial
00:30 Premier League World
01:00 Champions League-studion

Viasat Sport Motor

13:00 V8 Supercars: Winton 400 - Race 1-3
17:00 MotoGP: Americas - Race
20:00 Formel 1: Kinas GP Highlights
21:00 Speedway GP: Nya Zeeland Highlights
22:00 Mobil 1: The Grid
23:30 Formel 1: Kinas GP Highlights
00:30 Powerboat: Nations Cup - Doha
01:00 Powerboat: F1 World Championship - Doha
01:30 Mobil 1: The Grid

Canal+ Sport 1

Canal+ Sport 2

Canal+ Sport Extra

Canal+ Sport HD

Canal+ Hits Sport Weekend

Animal Planet

06:25 Nick Bakers underliga djur: Krokodil från Mars
07:15 Det vilda Frankrike: Naturens intåg i staden
08:10 Vilda krigare
08:35 Vilda krigare
09:05 Echo och elefanterna i Amboseli
09:35 Echo och elefanterna i Amboseli
10:00 Djurpolisen
10:55 Schimpansernas lustgård: Ett nytt hem för Suzie och Lily (del 1)
11:20 Vilda krigare
11:50 Veterinärakuten
12:15 Veterinärakuten
12:45 Vilda smådjur
13:40 Echo och elefanterna i Amboseli
14:05 Echo och elefanterna i Amboseli
14:30 Min katt från helvetet: Katten som förstörde bröllopet
15:30 Det vilda Frankrike: Alptoppar
16:25 Tim Faulkner och vilda djur
16:50 Tim Faulkner och vilda djur
17:20 Animal Clinic
18:15 Call of the Wildman: Rackare och ränder
18:45 Call of the Wildman: Vilddjur i vattnet
19:10 Extrema djur
20:05 Echo och elefanterna i Amboseli
20:35 Echo och elefanterna i Amboseli
21:00 Call of the Wildman: Rackare och ränder
21:30 Call of the Wildman: Vilddjur i vattnet
21:55 Extrema djur
22:50 Djurpolisen i Phoenix: Dödlig diet
23:45 Whale Wars: I farozonen
00:35 Otämjt & oklippt: Hajlekar
01:25 Echo och elefanterna i Amboseli
01:50 Echo och elefanterna i Amboseli
02:15 Call of the Wildman: Rackare och ränder
02:40 Call of the Wildman: Vilddjur i vattnet
03:05 Extrema djur
03:55 Djurpolisen i Phoenix: Dödlig diet
04:45 Veterinärakuten
05:10 Veterinärakuten

Discovery Channel

06:25 Dödlig fångst
07:20 Testa inte detta: Våghalsar
08:15 Hur fungerar det där?
08:40 Baggage Battles: Öga för öga
09:05 Klassiska bilar sökes: Racing
09:30 Klassiska bilar sökes: California Dreaming
10:00 Fast and Loud: Nermonterad Cabriolet och räddad Corvette
11:00 Lost and Sold
11:30 Förklaring följer
12:00 Ice Pilots
13:00 Gömda skatter
14:00 Hur fungerar det där?
14:30 Baggage Battles
15:00 Testa inte detta: Från loser till hjälte
16:00 United States of Bacon: Fläsklägg
16:30 Förklaring följer
17:00 Fast and Loud: Grym Copo Camaro
18:00 Klassiska bilar sökes: Veteranbilar
18:30 Klassiska bilar sökes: Waynes lärling
19:00 Mythbusters: Eld vs is
20:00 Lost and Sold
20:30 Förklaring följer
21:00 Mythbusters: Testa detta hemma
22:00 Magic of Science
22:30 Magic of Science
23:00 Fast and Loud: Cool Customline
00:00 Testa inte detta: Från loser till hjälte
01:00 Mythbusters: Testa detta hemma
02:00 Magic of Science
02:30 Magic of Science
03:00 American loggers: Fast i skiten
03:55 Sons Of Guns: Världens största maskingevär
04:45 Mythbusters: Eld vs is

Discovery World

06:50 Victory by Design
07:45 Bensinåldern
08:35 Hitlers hemliga teknologi
09:30 Jag borde varit död: Farligt vatten
10:20 Historiens olösta fall: Skeletten i Windy Pits
11:10 Allt om vapen: Fällor
12:05 Hur sker katastrofen?: Brokollapser
12:55 Det brittiska imperiet: Rikets idrottshjältar
13:50 Tre män i Venedig
14:45 Mark och Olly hos kombaifolket
15:40 Allt om vapen: Handgranater och granatkastare
16:35 Jag borde varit död: Helvetesvandring i Grand Canyon
17:25 Hur sker katastrofen?: Lerras
18:20 Bushens piloter
19:10 Victory by Design
20:05 Jakten på historien
21:00 Bushens piloter
21:55 Kungliga skandaler: Återstoden av Romanov-dynastin
22:50 Lösta brott: Bevisbörda
23:45 Jakten på historien
00:35 Bushens piloter
01:30 Kungliga skandaler: Återstoden av Romanov-dynastin
02:25 Jag borde varit död: Helvetesvandring i Grand Canyon
03:20 Victory by Design
04:15 Allt om vapen: Handgranater och granatkastare

Discovery Science

06:25 Rocket City Rednecks: Rednecks på den röda planeten
06:55 Da Vincis Maskiner: Lievagn
07:45 Bang Goes the Theory
08:10 Bang Goes the Theory
08:40 Jorden - på katastrofens rand: Klippiga bergen byggde atombomben
09:30 Mäktiga fartyg: CCGS Amundsen
10:20 Tekniken bakom månfärderna: Månmodulen
11:10 Smash Lab: Jordbävningssäkert hus
12:00 How Stuff Works: Kalkon
12:30 Bang Goes the Theory
12:55 Bang Goes the Theory
13:20 Mythbusters: Omöjliga kupper, del 2
14:10 Smash Lab: Tågolycka
15:00 Mäktiga fartyg: Norwegian Epic
15:50 Jorden - på katastrofens rand: Istid eller helveteseld?
16:40 Tekniken bakom månfärderna: Månmodulen
17:30 Kometen: Efter nedslaget
18:20 Världens bästa prylar
18:45 How Stuff Works: Bly
19:10 Mythbusters: Stereo på hög volym
20:00 Vår nyckfulla natur: Tsunamimannen
20:25 Vår nyckfulla natur: Stormmannen
20:50 Människokroppen: Den perfekta maskinen: Hjärnkraft
21:40 Bang Goes the Theory
22:05 Bang Goes the Theory
22:30 Tekniken bakom månfärderna: Rymddräkter
23:20 Världens bästa prylar
23:45 How Stuff Works: Bly
00:10 Vår nyckfulla natur: Tsunamimannen
00:35 Vår nyckfulla natur: Stormmannen
01:00 Människokroppen: Den perfekta maskinen: Hjärnkraft
01:45 Mythbusters: Stereo på hög volym
02:35 Bang Goes the Theory
03:00 Bang Goes the Theory
03:30 Tekniken bakom månfärderna: Rymddräkter
04:20 Smash Lab: Tågolycka

National Geographic

06:30 Bakom galler: Kärlek bakom galler
07:25 Teknik i fokus med Richard Hammond: Superplattformen
08:20 Pytteliten värld: Små människor i en stor värld: Del 1
09:15 Guldjakt i Yukon: Hålla stånd till slutet
10:10 Närbild - Dubais flygplats: Del 9
11:05 Expedition överlevnad: Arktiskt helvete
12:05 Redo för domedagen: Extrema förberedelser (Ep. 12)
13:05 Redo för domedagen: Man kan inte låta ondskan vinna
14:05 Redo för domedagen: Är det du eller jag som är tokig?
15:05 Redo för domedagen: Dåliga tider hela tiden
16:05 Kosmos - en resa i tid och rum: Djupare, djupare, ännu djupare
17:05 Stor, större, störst: Kryssningsfartyg
18:00 Helvetets motorväg: Det stormar överallt
19:00 Alaskas delstatspolis: Vapengömma
20:00 PREMIÄR Car S.O.S: Herald-änglarna
21:00 PREMIÄR Wicked Tuna: Uppdrag: Fiska!
22:00 Planet XXL
23:00 Tabu USA: Extrema kroppstillstånd
00:00 Slagfältets söner: Osynliga fiender
01:00 Wicked Tuna: Uppdrag: Fiska!
02:00 Planet XXL
03:00 Tabu USA: Extrema kroppstillstånd
04:00 Slagfältets söner: Osynliga fiender

Viasat Nature/Crime

07:00 Djurparkens ungar
08:00 Hope for Wildlife
08:50 Botetiflodens återkomst
09:45 Djurakuten
10:15 Djurakuten
10:40 Djurparkens ungar
11:10 Djurparkens ungar
11:40 Välkommen till Longleat
12:40 Botetiflodens återkomst
13:30 Djurparkens ungar
14:00 Djurparkens ungar
14:30 Djurakuten
15:00 Djurakuten
15:25 Välkommen till Longleat
16:25 Wild Animal E.R.
16:50 Wild Animal E.R.
17:15 Walking on Earth
18:05 Storbritanniens natur
19:00 Växternas rike
20:00 Leverage
21:00 Kommissarie Banks
22:00 Top Boy
22:50 Republic of Doyle
23:35 Rabbit Fall

Kunskapskanalen

09:00 En bok, en författare
09:20 Bilderna som förändrade vetenskapen
09:30 Isländska möten
10:00 Latinamerikaner i USA
11:00 Världen
12:00 Ensor, dödskallemålaren
13:00 Miljöaktivisterna
14:00 Mina sista andetag
15:00 Helt normalt
15:30 Designtalangerna
16:00 UR Samtiden
19:00 En bok, en författare
19:20 Det vilda Latinamerika: Patagonien
20:10 Kapten Cook: Antarktis
21:00 Världens museer: Uffizierna
21:45 Muhammad Ali - en mästares kamp
22:45 Från Newton till Higgs
23:40 En bok, en författare
00:00 Liv med autism

TV4 Fakta

07:00 Landsbygdsakuten
08:00 SOS
09:00 Räddningskvinnorna
10:00 Livräddarna på Bondi Beach
10:30 Livräddarna på Bondi Beach
11:00 Det kungliga lasarettet
14:00 Polis på plats
14:30 Polis på plats
15:00 Det kungliga lasarettet
16:00 FBI inifrån
17:00 Kartläggning av ett mord
18:00 De omisstänkta
19:00 Kvinnor som mördar
20:00 Märkliga prylar - New York
20:30 Märkliga prylar - New York
21:00 Uppdrag: Missbruk Repris
22:00 I död och lust
23:00 48 avgörande timmar
00:00 Kartläggning av ett mord
01:00 Cityambulansen - när festen tar slut
01:30 Cityambulansen - när festen tar slut
02:00 Mordutredarens egna fall
02:55 De omisstänkta
04:00 Krimkrönikan
05:05 Polis på plats
05:30 Polis på plats

TV8

06:55 Sjukhuset
07:25 Djurakuten
07:55 Antiques Roadshow
08:55 Four in a Bed
09:25 Four in a Bed
09:55 The Roux Scholarship
10:55 TV-SHOP
11:25 Property Ladder
12:25 En plats på landet
13:15 Masterchef - The Professionals
14:40 Four in a Bed
15:10 Four in a Bed
15:40 Sjukhuset
16:10 Djurakuten
16:40 The Roux Scholarship
17:40 Antiques Roadshow
19:00 En plats på landet
20:00 Navy CIS
21:00 Water for Elephants
23:20 Navy CIS
00:20 Bones
01:20 The Closer
02:20 Monk
03:15 En plats på landet
04:10 En plats i solen - Borta eller hemma bäst?
05:05 En plats i solen - Borta eller hemma bäst?

CNN

06:30 Inside Africa
07:00 CNN Newsroom
08:00 CNN Newsroom
09:00 World Sport
09:30 News Special
10:00 World Business Today
11:00 CNN Newsroom
11:30 Winning Post
11:45 Rugby Sevens Worldwide
12:00 Amanpour
12:30 CNN NewsCenter
13:00 Piers Morgan Live
14:00 News Stream
15:00 World Business Today
16:00 International Desk
17:00 Global Exchange
17:45 CNN Marketplace Middle East
18:00 World Sport
18:30 Winning Post
18:45 Rugby Sevens Worldwide
19:00 International Desk
19:45 CNN Marketplace Europe
20:00 Amanpour
20:30 CNN NewsCenter
21:00 Connect the World with Becky Anderson
22:00 Quest Means Business
23:00 Amanpour
23:30 World Sport
00:00 Piers Morgan Live
01:00 CNN Newsroom Live from Hong Kong
01:30 World Sport
02:00 Anderson Cooper 360
03:00 Piers Morgan Live
04:00 Anderson Cooper 360

Viasat Film

07:00 The Cup
09:00 Zambezia
11:00 ParaNorman
13:00 Ett monster i Paris
15:00 Le Chef
17:00 Beautiful Creatures
19:00 The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2
21:00 Intersections
23:00 Kapringen
01:00 Over kanten
03:00 Lockout

Viasat Film Action

18:00 A Haunted House
20:00 The Last Stand
22:00 Dead Man Down

Viasat Film Classic

16:00 Buena Vista social club
18:00 Memento
20:00 The Duchess and the Dirtwater Fox
22:00 Hannie Caulder

Viasat Film Nordic

05:00 Viasat Film Comedi lanseras 23 april

Viasat Film Family

08:00 Barbie - Den magiska regnbågen
10:00 Rock-A- Doodle
12:00 Babine
14:00 Forever Hockey
16:00 The Makeover
18:00 Otto er et Næsehorn
20:00 Temptation Island
22:00 Raspberry Magic

TV4 Film

06:15 Här är jag igen Repris
12:20 Fångläger 17 Repris
14:45 The year of getting to know us Repris
16:40 En fisk som heter Wanda Repris
18:50 Män och kvinnor Repris
21:00 Milk Repris
23:35 He got game Repris
02:10 Belly of the beast Repris
04:00 Streets of blood Repris

Canal+ First

Canal+ Hits

Canal+ Action

Canal+ Film HD

Canal+ Comedy

Canal+ Drama

Cartoon Network

06:30 Rosa Pantern och hans vänner
07:00 Johnny Test
07:30 Johnny Test
08:00 New Scooby Doo Movies, The
08:45 New Scooby Doo Movies, The
09:30 Looney Tunes Show, The
10:00 Looney Tunes Show, The
10:30 Gumballs Fantastiska Värld
11:00 Gumballs Fantastiska Värld
11:30 Regular Show
11:45 Regular Show
12:00 Regular Show
12:15 Regular Show
12:30 Äventyrsdags
13:00 Äventyrsdags
13:30 Scooby Doo! Mysteriegänget
14:00 Tom & Jerry “Full fart mot Mars”
15:30 Gumballs Fantastiska Värld
16:00 Äventyrsdags
16:30 Äventyrsdags
17:00 Regular Show
17:15 Regular Show
17:30 Regular Show
17:45 Regular Show
18:00 Scooby Doo! Mysteriegänget
18:30 Scooby Doo! Mysteriegänget
19:00 Space Jam
20:30 Scooby Doo! Mysteriegänget
21:00 Transformers Prime
21:25 Star Wars: Klonkrigen
21:50 Redakai: Conquer The Kairu
22:15 Thundercats
22:40 Transformers Prime
23:05 Ben 10: Ultimate Alien
23:30 Ben 10: Alien Force
23:52 Ben 10: Alien Force
00:15 Johnny Test
00:37 Johnny Test
01:00 Chop Socky Chooks
01:22 Chop Socky Chooks
01:45 Min klasskompis är en apa
02:07 Min klasskompis är en apa
02:30 Kodnamn: Grannungarna
02:52 Kodnamn: Grannungarna
03:15 Kurage, den harige hunden
03:37 Kurage, den harige hunden
04:00 Grymma Sagor Med Billy & Mandy
04:22 Grymma Sagor Med Billy & Mandy
04:45 Får I Storstan
05:07 Får I Storstan
05:30 Chowder

Disney Channel

06:10 Sofia den första
06:35 Jessie
07:00 Jessie
07:25 Lycka till, Charlie!
07:50 Lycka till Charlie!
08:15 A.N.T. - Avancerad Ny Talang
08:40 A.N.T. - Avancerad Ny Talang
09:05 Austin & Ally
09:30 Austin& Ally
09:55 Gravity Falls
10:15 Gravity Falls
10:40 Par i kungar
11:05 Par i kungar
11:30 Violetta
12:20 Dog With a Blog
12:45 A.N.T. - Avancerad Ny Talang
13:10 A.N.T. - Avancerad Ny Talang
13:35 Shake It Up
13:55 Shake it up
14:20 Liv och Maddie
14:45 Liv och Maddie
15:10 Dog With A Blog
15:35 Dog With a Blog
16:00 Par i kungar
16:20 Par i kungar
16:50 Jessie
17:15 Austin & Ally
17:40 Avancerad Ny Talang
18:05 Lycka till, Charlie!
18:30 Violetta
19:20 Avalon High
20:45 Shake It Up
21:10 Liv och Maddie
21:35 Lycka till Charlie!
22:00 Jessie
22:20 Jessie
22:45 Lycka till, Charlie!
23:05 Lycka till Charlie!
23:30 A.N.T. - Avancerad Ny Talang
23:50 A.N.T. - Avancerad Ny Talang

SVTB

06:05 Katja Katt
06:15 Riddare Micke
06:30 Bolibompa 06.30-08.30
06:31 Tilly och hennes vänner
06:45 Gaspard och Lisa
06:55 Kom ketchup så går vi
07:00 Buskul
07:15 Pelle Kanin
07:30 Fåret Shaun
07:40 Biet Maja
07:50 Vad är...?
07:55 Skåpbilen Olle
08:00 Eloise
08:25 De första stegen
08:30 Berättelser från Nepal
08:35 Daniel Tigers kvarter
08:50 Olivia
09:00 Nicke Nyfiken
09:25 Tess och Ubbe
09:35 Roboten Rob
09:50 Pipi, Pupu och Rosmari
10:00 Max och Ruby
10:20 Stor och liten
10:35 Molly Monster
10:40 Pingu
10:45 Byggare Bob
10:55 Ebb och Flo
11:00 Richard Scarrys äventyrsvärld
11:25 Hannas hjälplinje
11:35 Aisopos teater
11:45 Capelito
11:50 Kalle och hans nalle
12:00 Sagor i nattmössan - romani/kaale
12:10 Ludovic
12:20 Molly
12:25 Nasse
12:35 Mira och Maria
12:40 Boo
12:50 Rorri Racerbil
13:00 Florries drakar
13:10 Tinga Tinga sagor
13:20 Lilla blåa draken
13:30 Hej kompis
13:45 Harry och hans hink med dinosaurier
13:55 Abbys flygande skola för feer
14:05 Williams önskestövlar
14:10 Mamma Mirabelle
14:20 Sagor från andra länder
14:35 Babar och Badous äventyr
14:45 Zoé Kézako
15:00 Fanboy och Chum Chum
15:25 Erky Perky
15:35 Leonardo
16:05 MI High
16:30 Kompisar på nätet
17:00 Molly
17:10 Wibbly Gris
17:20 Sagor från zoo
17:30 Små spöken
17:40 Bert och Ernie på äventyr
17:45 Charlie och Lola
18:00 Bolibompa 18.00-18.45
18:01 Cirkuskiosken
18:10 Katten, musen, tiotusen
18:20 Räliga djur
18:30 Joy
18:45 Fixa rummet
19:15 Lilla Aktuellt
19:30 AF1
19:55 Larva
05:30 I drömmarnas trädgård

SVT24

20:00 Robins
20:30 Vem vet mest?
21:00 Secrets and lies
21:45 Damages
22:40 Damages
23:25 Korrespondenterna
23:55 Uppdrag granskning
00:55 Babel
01:55 Lägg ut
02:25 Hockeykväll
03:00 Sportnytt

VH1

09:00 VH1 SHUFFLE
11:00 Vh1 Loves Pop!
13:00 GUESS THE YEAR
14:00 Vh1 Greatest Hits
16:00 Vh1 At The Movies
17:00 Vh1 Greatest Hits
19:00 GUESS THE YEAR
20:00 THEN & NOW
21:00 Very 00s
23:00 Love Is In The Air!

DR1

06:05 Der er noget i luften
06:35 Hairy Bikers store kokkedyst
07:20 Liv på fjeldet
08:00 Jamies mad på 30 minutter
08:25 Jamies mad på 30 minutter
08:50 Emmerdale
09:10 De flyvende læger
10:45 Luksuskrejlerne
11:30 Antikkrejlerne
12:15 Skattejægerne
12:45 Kender Du Typen?
13:20 Hammerslag på Mallorca
13:50 Hercule Poirot: Stævnemøde med døden
15:25 Hun så et mord
16:10 Hun så et mord
16:55 Jordemoderen III
17:50 TV AVISEN
18:00 Under Hammeren
18:30 TV AVISEN med Sporten
18:55 Vores vejr
19:05 Aftenshowet
19:55 TV AVISEN
20:00 Gintberg på Kanten - Det Kongelige Teater
20:30 Mit liv som plejebarn
21:00 Sindssygehospitalet med Anders Lund Madsen
21:30 TV AVISEN
21:55 Bag Borgen
22:20 Sporten
22:30 Taggart: En tro kopi
23:40 I farezonen
00:30 Water Rats
01:15 Mord i centrum
02:00 Spooks: Den forkerte mand
02:50 Der er noget i luften
03:15 Der er noget i luften
03:45 Liv på fjeldet
04:25 Godnat

DR2

06:30 DR2 Morgen - med Niels Krause-Kjær og Sanne Gram Fadel
07:00 DR2 7:00
07:05 DR2 Morgen - med Niels Krause-Kjær og Sanne Gram Fadel
08:00 DR2 8:00
08:05 DR2 Morgen - med Niels Krause-Kjær og Sanne Gram Fadel
09:00 DR2 9:00
09:05 DR2 Morgen - med Niels Krause-Kjær og Sanne Gram Fadel
09:35 DR2 Morgen (G)
10:00 DR2 10.00
10:05 DR2 Morgen (G)
11:00 DR2 11.00
11:05 Penge: Betal med mobilen
11:30 Kontant
12:00 DR2 12.00
12:30 DR2 undersøger: Overvågningens Danske Forbindelse
13:00 DR2 13.00
13:05 Den farlige flugt fra Nordkorea
14:00 DR2 14.00
14:05 The Daily Show
14:30 Kontant
15:00 DR2 15.00
15:10 Penge: Betal med mobilen
15:35 P1 Debat på DR2
16:00 DR2 Nyhedstimen
17:00 DR2 17.00
17:05 DR2 Dagen
18:00 DR2 18.00
18:01 AnneMad får gæster
18:30 Velkommen til Indien
19:30 Han, hun og godset
20:00 Debatten
21:00 Detektor
21:30 Dårligt Nyt med Anders Lund Madsen
22:00 Nærkontakt - plejehjemsfrygt
22:30 Deadline
23:00 Videnskab og tro
23:50 The Daily Show
00:15 Den farlige flugt fra Nordkorea
01:05 Børn af Agent Orange
01:50 The Cove - delfinernes mareridt

TCM

07:35 Ivanhoe
09:20 Murder Most Foul
11:15 Escape From Fort Bravo
13:15 Lassie Come Home
15:00 Somebody Up There Likes Me
17:50 Doctor Zhivago
21:00 The Arrangement
23:05 Rebel Without a Cause
00:55 The Arrangement

tvguiden.se TV-guide & TV-tablå

Valid XHTML 1.0 Transitional